SİYASET

img

G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda Türkiye'nin tutumu net olacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 21-22 Şubat'ta Brezilya'da yapılacak G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkati çekecek ve uluslararası topluma bir kez daha acil ateşkes ve insani yardım çağrısında bulunacak.

img

TİKA Başkanı Kayalar'a TÜRKSOY madalya takdim etti

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sultan Raev, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serkan Kayalar'a "TÜRKSOY Madalyası" takdim etti.

img

TDT Genel Sekreteri BM Genel Sekreter Yardımcısı - UNDP Yönetici Yardımcısı ile bir araya geldi

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev, New York'taki resmi temasları kapsamında BM Genel Sekreter Yardımcısı, UNDP Yönetici Yardımcısı ve BM Kalkınma Programı Avrupa ve BDT Bölgesel Bürosu (RBEC) Direktörü Sayın Ivana Živković ile New York'ta bir görüşme ger

img

Ticaret Bakanı Bolat: Eximbank'ın sermayesi 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı

Bakan Bolat "Bugün iki müjdeyi birden yaşıyoruz. Hem yeni genel müdürlük binasına geçiş hem Eximbank'ın sermayesi 11,8 milyar TL artırılarak 35 milyar 700 milyon liraya çıkarıldı. Bu 11,8 milyar TL'nin anlamı 120 milyar TL ilave kredi demektir" dedi.

img

KAAN'ın ilk uçuşu dünya medyasında: Türkiye bir savaş uçağı ülkesi olarak yükseliyor

Dünya medyasında, milli muharip uçak KAAN'ın ilk uçuşundan övgüyle bahsedildi.

img

MÜSİAD'dan İsrail ile ticaret iddialarına ilişkin açıklama: İddiaları tüzüğümüz doğrultusunda titizlikle inceliyoruz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), birkaç üyelerinin İsrail ile gerçekleştirdiği iddia edilen ticari faaliyetler gerekçe gösterilerek, tüm üyelerinin töhmet altında bırakıldığını belirterek, bu tür haberlere itibar edilmemesini istedi.